Razlozi za boravak u domu za starije i nemoćne

 

Istraživanja su pokazala da usamljenost i nedovoljan kontakt s prijateljima i obitelji, mogu neizravno skratiti život osobi. Težak je trenutak kada shvatite da vaša majka ili otac trebaju pomoć doma za starije i nemoćne. Naši roditelji se brinu za nas cijeli život, ali dođe i vrijeme kada se mi moramo pobrinuti za njih i uzvratiti im ljubav.

Domovi za starije osobe postaju sve moderniji, jer se moraju prilagođavati svojim korisnicima, pa ćete odluku o tome, da li im je potreban dom, morati donijeti vi.

U idealnim uslovima vaši roditelji će potpuno učestvovati u potrazi i odabiru doma u kojem će boraviti, međutim, ponekad zbog svog zdravstvenog stanja to neće moći, pa ćete odluku o tome da li im je potreban dom morati donijeti vi upotpunosti. Novac uvijek igra veliku ulogu, u svim životnim odlukama, pa tako i u ovoj situaciji. Pregledavanje slika, brošura ili čitanje iskustava drugih korisnika vam može pomoći, ali ne onoliko koliko i sama posjeta domu za starije. Dogovorite posjetu u najmanje tri doma za starije i nemoćne i na temelju dojmova odlučite se za onaj koji najbolje odgovara vašim potrebama.

 

- Sigurno okruženje

Obitelj često mora osigurati uvjete u stanu ili zaposliti osobu za njegu u kući kako bi se pobrinuli za sigurnost starijih osoba. Domovi za starije su prilagođeni za pristup i njegu starijih osoba, pomažu im izbjegnuti nezgode i padove, te nude 24h medicinsku pomoć i njegu.

 

- Dnevni programi fizikalne terapije

Domovi za starije osobe nude različite fizikalne terapije i programe kako bi korisnici ostali aktivni. Fizikalna terapija je različita od osobe do osobe, ovisno o njenom fizičkom stanju. Aktivnosti u organiziranoj grupi za vježbanje pomažu starijim osobama liječiti artritis, poboljšati cirkulaciju i općenito je dobro za zdravlje tijela.

 

- Prilika za druženje

Usamljenost i izolacija starijih osoba utiče na njihovo zdravlje. U domovima starije osobe se druže sa svojim vršnjacima, ne samo u zajedničkim prostorijama, već i kroz zajedničke aktivnosti.

 

- Prilagođena prehrana

Vrlo zahtjevno je paziti na prehranu starijih osoba. Mnoge starije osobe pate od slabe ishrane, te im se zdravlje pogoršava iako obitelj pazi na njih. U domu za starije korisnici imaju obroke pet puta dnevno, prilagođene njihovom zdravstvenom stanju, kao što su npr. dijabetes, stomačni problemi ili neke kronične bolesti.

 

- Pomoć u svakodnevnim aktivnostima

Domovi za starije i nemoćne pružaju profesionalnu pomoć kod svakodnevnih aktivnosti starijih osoba, kako bi ih usrećili te im omogućili bolju kvalitetu života.

 
























































Naše osoblje je tu da Vam pruži pomoć, savjet, prijedlog ili odgovor!

Adresa: Branka Ćopića 25, Bihać, BiH
Telefon: +387 (0) 37 226 139
Recepcija: +387 (0) 37 961 855
Mobitel: +387 (0) 61 833 921
Ured: info@villa-adriana.ba
Recepcija: recepcija@villa-adriana.ba

Copyright 2016 Socijalna ustanova Villa Adriana Briga o starijim osobama
Designed by VD Creative Studio